BRANŻA ROLNICZA

BRANŻA ROLNICZA

Oferta naszej Kancelarii skierowana jest do podmiotów działających w szeroko pojętej branży rolniczej. Zajmujemy się obsługą prawną zarówno indywidualnych gospodarstw rolnych, jak i dużych producentów żywności.

Zapewniamy naszym Klientom kompleksową pomoc prawną w toku prowadzonej przez nich działalności rolnej, w tym produkcji ekologicznej.

Doradzamy w sprawach obowiązku zawierania pisemnych umów na dostarczanie produktów rolnych. Reprezentujemy przy kontroli oraz w postępowaniu o wymierzenie kary przed ARR (obecnie KOWR).

Reprezentujemy naszych Klientów przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencją Nieruchomości Rolnych, Agencją Rynku Rolnego. Zajmujemy się obrotem nieruchomościami rolnymi: sprzedażą, zamianą, dzierżawą, najmem i użytkowaniem. Doradzamy, jak dostosować działalność rolniczą do wymogów prawa ochrony środowiska.

Pracownicy Kancelarii dysponują wiedzą i doświadczeniem m.in. z obszaru zagadnień regulowanych ustawami o kształtowaniu ustroju rolnego i o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.

Nasze usługi związane z prawem rolnym obejmują w szczególności:

– reprezentowanie Klientów w postępowaniach przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencją Nieruchomości Rolnych i Agencją Rynku Rolnego,

– doradztwo i reprezentowanie Klientów w sporach z ARiMR, ANR i ARR, także na etapie postępowania sądowego lub sądowoadministracyjnego,

– doradztwo podatkowe dla podmiotów z branży rolnej,

– przygotowywanie umów, w tym umów handlowych, uwzględniających specyfikę branży rolnej.

KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH OBRUSZNIK i WSPÓLNICY
ul. Dąbrowskiego 22 lok.13
42-200 Częstochowa
NIP: 7561929576
biuro@radcaslask.pl
+48 790 877 792
© Copyright 2018   |   web design DOTSK